Home Top netflix معرفی و دانلود کتاب انجمن شاعران مرده

معرفی و دانلود کتاب انجمن شاعران مرده

by Assessor

Rate this post

معرفی کتاب انجمن شاعران مرده

آرزوهایی که در حصار محدودیت‌ها سوختند و نابود شدند! تام شولمن در کتاب انجمن شاعران مرده، داستانی خواندنی از دانش‌آموزانی را به تصویر می‌کشد که به دلیل قوانین سخت و انتظارات بی‌جای والدین و مدرسه‌شان، قادر به درک معنای حقیقی زندگی نیستند و خودشان را در میان افکاری سنتی حبس کرده‌اند، تا اینکه روزی معلمی روشنفکر برای رهایی آنان وارد مدرسه می‌شود.

درباره‌ی کتاب انجمن شاعران مرده:

همه‌ی ما بخشی یا حتی تمام زندگی‌مان را در میان قوانین، افکار، سنت‌ها و محدودیت‌های بیهوده گذرانده‌ایم؛ عواملی که باورمان را نسبت به رویاهای کودکی تغییر دادند و شاید هر لحظه ما را از زندگی‌ای که انتظارش را داشتیم، دور کردند! چرا؟ تا به حال اندیشیده‌اید چرا هیچوقت نخواسته‌ایم دلیل این محدودیت‌هایی که خانواده و جامعه برایمان وضع کرده‌اند، بدانیم؟ اگر فردی جهت اینکه بتوانیم آزادانه احساساتمان را بیان کنیم به کمکمان بیاید، فکر می‌کنید از او استقبال خواهیم کرد یا به دلیل ترس از تغییر او را از خود می‌رانیم؟ این دقیقاً موضوعی‌ست که در کتاب انجمن شاعران مرده (Dead Poets Society) به آن پرداخته شده است.

READ:   The 11 Naruto Movies in Chronological Order: A Journey through the Shinobi Universe

تاد اندرسون به همراه دوستانش به نام‌های اکس، چارلی، ریچارد، استیون و جرارد در دبیرستان شبانه‌روزی ولتون مشغول تحصیل می‌شوند؛ دبیرستانی سخت‌گیر که بر چهار اصل سنت، افتخار، انضباط و سرافرازی استوار بود. دانش‌آموزان در میان این قوانین سخت، نمی‌توانند به زندگی از دید متفاوتی بنگرند و تمام ذهنشان معطوف به درس خواندن و قبولی در دانشگاه شده است. تا اینکه در آغاز سال تحصیلی دبیر جدید انگلیسی‌شان «جان کیتینگ» تمام باورهایشان را به چالش می‌کشد. او به کمک پسران یک باشگاهی تأسیس می‌کند که با حضور در آنجا، می‌توانند احساساتشان را به دور از هرگونه محدودیتی بیان کنند.

در این باشگاه جان کیتینگ دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا آزادانه کتاب بخوانند، آهنگ گوش کنند و هر لحظه‌ی زندگی را آنگونه که باید درک کنند. اما افراد باشگاه به زودی متوجه می‌شوند که این رهایی می‌تواند در آینده برای آنان مشکلاتی به وجود آورد. به نظر شما چه اتفاقاتی در انتظار آن‌هاست؟ آیا دانش‌آموزان با حضور در این باشگاه قادر به تحمل سخت‌گیری‌های مدرسه هستند؟

فیلم‌نامه اقتباس‌شده از کتاب انجمن شاعران مرده:

فیلم انجمن شاعران مرده در سال 1989 به کارگردانی پیتر ویر ساخته شد و جایزه‌ی بهترین فیلم اسکار و بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

کتاب انجمن شاعران مرده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به خواندن فیلمنامه علاقه دارید، کتاب انجمن شاعران مرده می‌تواند انتخابی بسیار دلچسب و مناسب برای شما باشد.

با تام شولمن بیشتر آشنا شویم:

وی از فیلم‌نامه نویسان، کارگردانان توانای اهل آمریکاست. تام شولمن (Tom Schulman) با نوشتن فیلمنامه انجمن شاعران مرده به شهرت رسید. عزیزم و بچه‌ها را کوچک کردم از مجموعه‌های تلویزیونی محسوب می‌شود که شولمن در آن‌ها نقش داشته است. او توانست جایزه اسکار برای بهترین فیلم غیراقتباسی را به دست آورد.

در بخشی از کتاب انجمن شاعران مرده می‌خوانیم:

پسرها: خوبه، آقا. ممنون. آقای پری: نیل، من فکر می‌کنم که تو بیش ازحد فعالیت‌های فوق برنامه برداشتی. من با آقای نولان در این مورد صحبت کردم. تو میتونی سال آینده تو سالنامه‌ی مدرسه کار کنی. نیل: اما پدر، من معاون سردبیرم. آقای پری: متأسفم نیل. نیل: اما پدر، این منصفانه نیست. آقای پری: دوستان، ممکنه چند لحظه ما رو ببخشید؟ آقای پری به طرف راهرو حرکت می‌کند. نیل هم پشت سر پدرش می‌رود. داخل. راهرو خوابگاه کلاس سوم دبیرستان – همان آقای پری: نخواستم که تو جمع بحث کنیم. فهمیدی؟ نیل: پدر، من با شما بحث نکردم. آقای پری: وقتی تو دانشکده پزشکی رو تموم کردی، اون موقع مسئولیت با خودته و هرکاری که دوست داشتی میتونی انجام بدی. اما الان هرچی که من میگم، باید انجام بدی. نیل: چشم پدر، ببخشید. آقای پری: تو میدونی که این چقدر برای مادرت اهمیت داره، مگه نه؟

Related Posts